Przekładki z pianki PE

Przekładki z pianki PE to najpopularniejsza forma zabezpieczenia elementów w transporcie, wyłożenia dna opakowania i wyeksponowania elementów. Formatki z pianki najczęściej są wykonane z najtańszej pianki niesieciowanej białej w grubościach 0,8 – 10 mm. W przypadku opakowań do pudełek lub skrzyń, często jest to pianka XPE lub pianka EVA. Przekładki piankowe dla branży elektronicznej są wykonane z pianek ESD. Możemy wyróżnić pianki antystatyczne, przewodzące i rozpraszające.

Przekładki piankowe mogą mieć różne grubości oraz dowolny format. Branże, które często korzystają z tej formy pianki PE to branża opakowaniowa, reklamowa i branże przemysłowe.

Duży wybór gęstości,  szeroka gama kolorów oraz duży zakres cenowy sprawie ze zapotrzebowanie na ten produkt jest bardzo duże.

Przekładki piankowe – zastosowanie

W celu zabezpieczenia ładunków i paczek stosowane są różnego rodzaju wypełnienia, które mają chronić towar przed uszkodzeniem. Jednym z nich są przekładki piankowe. Tym, co wyróżnia je spośród innych rodzajów zabezpieczeń dostępnych na rynku, takich jak styropian, czy plastik, jest możliwość ich dalszego przetwarzania – recyklingu. Doskonale sprawdzą się one do zabezpieczania różnego rodzaju towarów przed uszkodzeniem w transporcie. Przekładki piankowe dostępne w Quarto Elemento znajdą zastosowanie w wielu branżach, np. w sprzedaży artykułów RTV i AGD – zabezpieczają one delikatne sprzęty takie jak laptopy, które wymagają odpowiedniej izolacji przed wilgocią i amortyzacji przed wstrząsami. Mogę one być również stosowane do przekładania kolejnych warstw między paletą, czy też podłogą – co wzmocni stabilność ładunku i zabezpieczy go przed brudem. Postaw na ekologiczną i niezawodną ochronę towarów w transporcie i wybierz przekładki piankowe z oferty Quarto Elemento!

Zalety przekładki z pianki polietylenowej

Przekładki z pianki polietylenowej to niezastąpiony element wypełnienia paczki i ładunku. Materiał, z jakiego zostały one wykonane, gwarantuje najwyższy poziom ochrony i zabezpieczenia przed wieloma czynnikami zewnętrznymi. Najważniejszą cechą, która wpływa na popularność stosowania przekładki z pianki polietylenowej, są jej właściwości stabilizujące. Wypełniając nią paczkę, zminimalizowane zostaje ryzyko przemieszczania się artykułów podczas transportu, a tym samym ryzyko uszkodzenia artykułów. Równie istotne są właściwości termiczne przekładki z pianki polietylenowej. Gwarantuje ona doskonałą izolację termiczną oraz wodoodporność, dzięki czemu towary nie są narażone na wilgoć, niskie temperatury, a także brud, które mogłyby doprowadzić do zniszczenia towaru. Ponadto, piankowe podkładki z PE są niezwykle lekkie, w wyniku czego, nie będą one zwiększały wagi paczki, która nierzadko jest ograniczona. Niezwykle istotną cechą, która je wyróżnia, jest również możliwość poddania ich recyklingowi. Przekładki piankowe to ekologiczne rozwiązanie, które doskonale zabezpieczy każdy produkt z poszanowaniem dbania o środowisko.

Piankowe podkładki PE w ofercie Quarto Elemento

Dostępne w ofercie Quarto Elemento piankowe podkładki PE to artykuły najwyższej jakości w korzystnej cenie. W trosce o spełnienie wymagań najbardziej wymagających klientów i branż, artykuły te podlegają personalizacji. Producent Quarto Elemento umożliwia dopasowanie ich cech charakterystycznych w zależności od oczekiwań klientów. Piankowe podkładki PE mogą być dostosowywane pod względem takich cech jak:

  • kolor – dostępne są zarówno standardowe białe modele, jak i różowe i inne,
  • grubość – od 0,8 – 10 mm,
  • format – możliwe jest ich przycięcie do pożądanej wielkości i kształtu.

Piankowe podkładki PE dostępne w naszej ofercie to rozwiązanie, które doskonale łączy w sobie wysoką jakość artykułu z korzystną ceną. Są one niezastąpionym elementem zabezpieczenia wielu rodzajów ładunków. Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy pomogą w doborze artykułów do konkretnej działalności!