Quarto Elemento specjalizuję się w obróbce (frezowanie CNC oraz cięcie CNC) spienionego polietylenu. Pianki polietylenowe charakteryzują się dużą sztywnością w porównaniu do pianek poliuretanowych oraz dużym zakresem gęstości, co wpływa między innymi na jej twardość oraz wspomnianą sztywność. Cechy specjalne takie jak duża wytrzymałość na rozciąganie i ściskanie, znikoma absorbcja wody oraz szeroki zakres temperaturowy sprawia, że jest to materiał bardzo pożądany i poszukiwany w wielu branżach. Materiały te znalazły zastosowanie w  branżach opakowaniowych, reklamowych, sportowych oraz w branży budowlanej. Materiały techniczne, bo tak często są określane pianki PE, mogą być zatem materiałem w zastosowaniu technicznym, ale mogą być również ekskluzywnym produktem.

Polietylen spieniony występuje w rolkach oraz w blokach, często bloki spienionego polietylenu określa się symbolem XPE. Najczęściej spotykana gęstość, mająca największe zastosowanie w branży opakowaniowej to 45kg/m3, 60 kg/m3 oraz 100 kg/m3. Pianki PE w blokach mogą występować w bogatej gamie kolorów (zielony, niebieski, żółty, czerwony, czarny oraz biały), ale najbardziej popularny jest kolor antracytowy i czarny.

Względnie duże wahania gęstości bloków XPE dochodzące do 10%, mają wpływ na kolor bloków i niepożądany efekt, jakim są widoczne różnice w odcieniach poszczególnych arkuszy. Ten negatywny aspekt nie wpływa na zastosowanie w branżach technicznych w produktach takich jak: grzebienie, wkłady narzędziowe, itp.

Materiały charakteryzujące się dużą stabilnością oraz bardzo dużą gamą kolorów to pianki EVA lub ich pochodne. Pianka EVA to kopolimer etylenu i octanu winylu, charakteryzujący się szczególnymi właściwościami fizycznymi i mechanicznymi.

Pianki techniczne w rolkach możemy podzielić ze względu na ich sieciowanie, w tej grupie pianek mamy do wyboru pianki PE sieciowane chemicznie lub fizycznie oraz pianki PE niesieciowane. Najbardziej popularną pianką w branży opakowaniowej oraz w branży budowlanej jest pianka PE niesieciowana. Pianka ta charakteryzuje się bardzo dobrym stosunkiem ceny do wytrzymałości, doskonale zabezpiecza przed uszkodzeniem mechanicznym transportowanych elementów.