Pianki polietylenowe (PE) sieciowane fizycznie

Pianka polietylenowa sieciowana fizycznie o strukturze zamknięto komórkowej, cechująca się bardzo gładką powierzchnią. Wśród pianek PE jest jednym z podstawowych typów polietylenu spienionego. Pianka polietylenowa jest bardzo często wykorzystywana w wielu branżach. Fizyczna pianka PE bardzo dobrze łączy się za pomocą różnego typu taśm klejowych.

 

Pianka sieciowana

 
Pianka polietylenowa sieciowania fizycznie  o strukturze zamkniętokomórkowej to produkt cechujący się bardzo gładką powierzchnią, dużą odpornością na działanie wilgoci i wody oraz szerokim zastosowaniem w przemyśle. Pośród wszystkich pianek PE, pianka sieciowana jest jednym z podstawowych typów polietylenu spienionego, który doskonale sprawdzi się przy produkcji wszelkiej maści uszczelek do nakrętek i pojemników. W naszej ofercie dysponujemy produktami o grubości od 0,8 mm do 10 mm oraz o gęstość od 25 kg/m3 do 200 kg/m3, dlatego oferowana przez nas pianka sieciowana może być też wykorzystywana jako specjalistyczna taśma montażowa, izolacje akustyczne i termiczne oraz uszczelnienie konstrukcji dachowych. Nasza firma posiada duże doświadczenie w sprzedaży i przetwórstwie tworzyw sztucznych, a proponowane przez nas rozwiązania i produkty zbierają pozytywne opinie pośród najbardziej wymagających klientów. Dlatego jesteśmy pewni, że oferowana przez nas pianka sieciowana to produkt najwyższej jakości, który doskonale sprawdzi się nie tylko przy dużej produkcji na szeroką skalę, ale również będzie produktem najwyższej jakości w prywatnym użytku.
 
Własności:
  •  grubość od 0,8 mm do 10 mm
  • gęstość od 25 kg/m3 do 200 kg/m3
  • najczęściej występuje w kolorze białym i antracytowym
  • bardzo dobrze się klei z różnego rodzaju taśmami
  • występuję również w blokach jako laminat
 
Zastosowania:
  • uszczelki do nakrętek i pojemników
  • specjalistyczne taśmy montażowe
  • taśmy akustyczne
  • uszczelnienia konstrukcyjne i dachowe
  • uszczelki i uszczelnienia
  • wytłumienia
  • izolacje akustyczne i termiczne
  • gadżety reklamowe
 

Polietylen sieciowany – najpopularniejszy materiał w budowie instalacji wewnętrznych

 
Oferowany przez nas polietylen sieciowany jest jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do tworzenia instalacji wewnątrz budynków. Istotną zaletą tego materiału są jego bardzo dobre właściwości mechaniczne oraz wysokie parametry, dzięki którym doskonale sprawdza się jako tworzywo używane do produkcji rur, które mają służyć jako instalacje grzewcze. Rury wykonane z polietylenu sieciowanego pozwalają na to, aby maksymalna temperatura pracy ogrzewania wynosiła aż 95°C – dla porównaniu, rury wykonane z mieszanki różnych materiałów mogą pracować tylko do temperatury 60°C. Ze względu na wysokie koszty produkcji polietylen sieciowany jest często wykorzystywany tylko jako wewnętrzna warstwa rur używanych do tworzenia centralnego ogrzewania, ogrzewania podłogowego, instalacji ciepłej i zimnej wody oraz rurociągów technologicznych. Ważną rzeczą o której trzeba pamiętać projektując ogrzewanie z wykorzystaniem polietylenu sieciowanego jest ta, że nie można łączyć przewodów bezpośrednio z kotłem centralnego ogrzewania lub innym źródłem wytwarzającym ciepło ponieważ nie nadaje się on do tworzenia wewnętrznych instalacji gazowych ani przeciwpożarowych.
 

Pianka polietylenowa sieciowana – czym jest i jak powstaje?


Pianka polietylenowa sieciowana powstaje podczas procesu polimeryzacji etylenu, który pozwala nadać tworzywu uporządkowaną strukturę, dzięki której podnosi się jego wytrzymałość mechaniczną. Sam proces sieciowania polega na odszczepieniu niektórych atomów wodoru od polimeru – prowadzące do połączenia łańcuchów Wysoka wytrzymałość mechaniczna materiału pozwala na jego ponowne uformowanie po podgrzaniu. Pianka polietylenowa sieciowana to materiał wyróżniający się elastyczną strukturą, lekkością, dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi, paroszczelnością, antystatycznością i wszechstronnym użyciem. Bardzo dobrze sprawdza się w wielu branżach. Szczególnie często jest wykorzystywana na rynku budowlanym gdzie używa się jej do tworzenia termoizolacji ścian, podkładów pod panele podłogowe czy poprawienia akustyki pomieszczeń. Pianka polietylenowa sieciowana odgrywa również dużą rolę w branży opakowań i przetwórstwie tworzyw sztucznych, często służy do zabezpieczenia produktów w czasie transportu. Na rynku można znaleźć ją pod symbolami XLPE lub XPE. 

Pianka polietylenowa fizyczna czy chemiczna – jak odróżnić?


Pianka polietylenowa fizyczna to pianka, która jest wytwarzana dzięki zaawansowanej technologii. Pianka powstaje w procesie ekstruzji z dodatkami substancji uszlachetniających oraz przy udziale modyfikowania strumieniem elektronów. Uzyskany produkt charakteryzuje się strukturą zamkniętokomórkową i gładką powierzchnią przez co różni się od pianki sieciowanej chemicznie (jej powierzchnia nie jest gładka, a struktura komórki jest większa). Pianka polietylenowa fizyczna ma wyższą cenę od tej, która jest sieciowana chemicznie jednak w zamian za to cechuje się dużą stabilnością parametrów fizycznych oraz doskonale sprawdza się przystosowaniu z różnymi klejami. Sprawdź naszą ofertę pianek polietylenowych fizycznych. 

Sieciowanie polietylenu

Sieciowanie polietylenu to proces, który jest wykorzystywany w przetwórstwie tworzyw sztucznych i ma za zadanie odszczepić niektóre atomy wodoru od polimeru. W efekcie sieciowania polietylenu dwa sąsiadujące łańcuchy polimerów powinny złączą się ze sobą w tych miejscach, w których nastąpiło odszczepienie atomów wodoru.  Jeżeli usieciowany polietylen zostanie ogrzany powyżej temperatury topnienia kryształów, zmieni się w miękki, elastyczny materiał, który będzie można łatwo formować w pożądany przez nas kształt. Sieciowanie polietylenu pozwala materiałowi  na uzyskanie właściwość “pamięć kształtu”, która jest potrzebna przy wyrabianiu produktów termokurczliwych. Wzrost stopnia usieciowienia materiał sprawia, że polietylen staje się bardziej sztywny i zmienia się jego konsystencja. Polimery usieciowane są nierozpuszczalne i pęcznieją podczas poddane działaniu rozpuszczalników.