Pianki — Cięcie CNC

CNC z ang. Computerized Numerical Control to nowoczesna metoda, która opiera się na zastosowaniu maszyn sterowanych komputerowo. Taki sposób pracy pozwala na uzyskanie profesjonalnego cięcia różnego typu materiałów, w tym pianek polietylenowych i poliuretanowych. CNC pozwala na uzyskanie doskonałej precyzji w cięciu. Charakteryzuje się wysoką jakością i bardzo dużą dokładnością. Wycinanie CNC różni się od tradycyjnych metod cięcia za pomocą pił, ponieważ daje znaczne lepsze efekty i szczegółowość w wykonaniu. Komputerowe sterowanie maszyn może być dowolnie ustawione, zgodnie z wymaganiami danego projektu. Dzięki tej metodzie cięcie pianek będzie dokładne i z całą pewnością profesjonale.

Cięcie pianki polietylenowej.

Taki zabieg pozwala na uzyskanie przeróżnych kształtów, form i zagłębień według potrzeb i według późniejszego zastosowania. Dzięki cięciu pianki polietylenowej możemy realizować projekty wielkoseryjne, a także jednostkowe zlecenia. Cięcie pianki dobrze sprawdza się przy wykonywaniu zleceń o dużej zmienności, ponieważ nie będzie potrzeby wykonywania każdorazowo sztanc i wykrojników. To wszystko ma bardzo duży wpływ na czas wykonania gotowego produktu, a także ogranicza koszty całego procesu. 

Jak ciąć piankę poliuretanową ?

Cięcie pianki jest realizowane z wykorzystaniem nowoczesnych i bardzo precyzyjnych narzędzi. Cały proces odbywa się na specjalnie dopasowanych maszynach, co pozwala nam realizować projekty na dużą skalę. Aby cięcie pianki poliuretanowej było wykonane zgodnie z zamówieniem, a zatem w konkretnym kształcie i wymiarze, konieczne jest zastosowanie ostrych narzędzi oraz sprawdzonych technik produkcyjnych. Tu oprócz maszyn liczy się także doświadczenie pracowników, którzy są odpowiednio przeszkoleni. 

Cięcie pianki polietylenowej działa w oparciu o dwie przesuwne burty i ruchome ramię piły poruszające się na prowadnicach liniowych, przez co piła może wykonać precyzyjne cięcia w oparciu o zadany wymiar.

Zalety cięcia CNC

Największą zaleta cięcia CNC jest najwyższa precyzyjność w otrzymywaniu bardzo skomplikowanych kształtów, które są wręcz niemożliwe do uzyskania przez tradycyjne techniki. 

Ta technologia umożliwia:

  • Wykonywaniu wielu identycznych detali
  • Minimalizację odpadów
  • Gładką, bez zadziorów powierzchnię
  • Ograniczenie udziału człowieka w procesie tworzenia, a także zwiększenie bezpieczeństwa pracowników.